Mozartův rok

 Učitelé i žáci ZUŠ R. Firkušného se pro tento kalendářní rok budou inspirovat dílem W. A. Mozarta. V hudebním i výtvarném oboru, na teoretické i praktické úrovni. Nahlédneme do života v období klasicismu, vedle Mozarta neopomeneme ani další umělce, kteří v této době žili a tvořili.

Cena ředitelky školy: na konci kalendářního roku 2016 budou vyhodnoceny nejlepší interpretace Mozartových skladeb nebo výtvarná díla, inspirovaná W.A.Mozartem.

 

 Wolfgang Amadeus MOZART

 27. ledna 1756, Salzburg - 5. prosince 1791, Vídeň

Tento vynikající hudebník a skladatel slaví v letošním roce významná výročí: 260. výročí narození, 225. výročí úmrtí.

Od dětství cestoval s otcem a také se svou sestrou po celé Evropě a jeho klavírní hru obdivovali i známí panovníci. Cestování bylo v té době velmi náročné z hlediska bezpečnosti i povětrnostních vlivů na zdraví. Kdyby Mozartův otec nebyl tak ambiciózní a nechtěl se svými „zázračnými" dětmi chlubit, mohl se možná mladý Mozart dožít vyššího věku než pětatřiceti let. Nakonec zemřel v bídě, přestože stačil vytvořit obrovské množství skladeb, za které se mu však často nedostávalo ani uznání, ani peněz. Více o tomto zajímavém skladateli najdete na níže uvedených odkazech.

http://klasik.nepise.cz/29160-w-a-mozart-zivotopis.html
https://cs.wikipedia.org/wiki/Wolfgang_Amadeus_Mozart
 
 
Hudební pořad
MOZART V NAPAJEDLÍCH očima dětí fotografie
 
 
 
Tématické panely v budově školy k projektu
 
 
 Soutěž pro žáky školy
 
Výherci vědomostního kvízu k projektu ,,Mozartův rok"

Klára Škrabalová, Sára Cingelová a Anna Jelínková

GRATULUJEME !